awxpodcast #20

awxpodcast #20Dar viena jubiliejinė awxpodcast laida – 2011 metų pradžioje buvau paruošęs 3 val. dubtechno muzikos kompiliaciją, šį kartą tavo dėmesį noriu atkreipti į kiek kitokius garsus. Jie turbūt ne vienam mano amžiaus elektroninės muzikos mylėtojui padarė didelę įtaką – kalbu apie klasikinį melodingą IDM skambesį. Apie 2000-uosius metus kaip grybai po lietaus pradėjo dygti vienas už kitą gražesnius garsus dėliojantys projektai, daugelis iš jų savo muziką dalino nemokamai, tai buvo netaudio scenos (dar kitaip vadinamos demoscenos) auksiniai metai. 20-am podcastui surinkau tik mikroskopinę dalelę tų garsų, kurie sugeba perkelti klausytoją į kitus, tolimus, stebuklingus sapnų pasaulius, sugeba grąžinti vaikystės prisiminimus, sukelti tik teigiamus jausmus.

Daugelis čia esančių kūrinių greičiausiai tau bus pažįstami iki skausmo, tačiau yra ir kita tokio mano pasirinkimo pusė. Kaip ir pagrindinė idėja, dėl kurios vis dar rašau šį blog’ą ir kas mėnesį surinkinėju mano ausiai geriausius netaudio relyzus – noriu parodyti, kad tai, ką galima legaliai atsisiųsti ir už ką atlikėjai neprašo atlygio yra ne žemesnės kokybės darbai, nei tie, kuriuos parduoda. Demoscena daugeliui garsių elektroninės muzikos atlikėjų buvo puikus startas ir būdas pasiekti kuo daugiau klausytojų visame pasaulyje, smagu, kad kai kurie iš jų suprato, jog visada galima suderinti tai, ką parduodi ir tai, ką dovanoji.

Suprantu, kad blog’as neturi būrio gerbėjų, kurie išsižioję lauktų kiekvienos naujienos, tačiau tai ne priežastis sustoti. Visada atsiranda tokių, kaip tu, kuomet paspaudus grotuvo Play mygtuką išgirsta kažką naujo ir taip prasideda pirmoji pažintis su muzika, kurios nebuvo girdėję iki tol. Ir nebūtinai tai būna nauja muzika. awxpodcast #20 rasi kūrinių, kurie internete platinami dar nuo 1999 metų ir šiandien jie skamba lygiai taip pat puikiai, kaip ir tuomet. Šioje laidoje atiduotu pagarbą garsiausiems netaudio scenos IDM muzikos leidėjams – savo veiklą sustabdžiusiems netleiblams Monotonik ir Ronin Collective, šiuo metu prie šiek tiek kitokios muzikos perėjusiam Camomille, vis dar puikiais relyzais džiuginančioms Sutemoms, taip pat nepailstantiems Kahvi audio skulptoriams, kalną gražių darbų išleidusiam Crazy Language netleiblui.

Apie atlikėjų sąrašą daug net nereikia kalbėti – daugelių šių vardų žino ne tik netaudio scenos gerbėjai, savo darbus jie leidžiasi garsiausiuose elektroninės muzikos leidybos kompanijose. Kalbant apie lietuvių dalyvavimą šioje laidoje, tai be Sutemų relyzų įtraukiau labai talentingo atlikėjo Broken Chord kūrinį Circuit Iar. Nuo pat išleidimo Intelligent Toys: We Make Music kompiliacijoje, šią kompoziciją naudoju kaip savo telefono melodiją, todėl gan keistas jausmas apima klausantis šios laidos.

Viršeliui panaudota mano mergaitės fotografija iš vienos vaikų fotosesijos Klaipėdoje. Manau, kad joje užfiksuota akimirka puikiai atspindi muzikos kuriamą nuotaiką. Mano mažas įsikišimas buvo tik tam, kad suteikčiau vaizdui šiek tiek paslaptingumo – juk kiekvienas gali prisiminti save vaikų vietoje, kai neegzistavo jokios suaugusiųjų gyvenimo problemos. Tikiuosi viskas susiklausys labai lengvai ir praskaidrins trumpas žiemos dienas.

Tracklist:

01. Crashed By Car – Full Speed Dead (Monotonik)
02. Vim – A Possible (Camomille)
03. FusedMARc – Tier & Tie (Ruxpin Remix) (Sutemos)
04. Broken Chord – Circuit Iar (Sutemos)
05. Thug – Obatem By Night (Monotonik)
06. Vela – Stories (Breathe)
07. Planet Boelex – Suunta (Kahvi)
08. Abyssal Plains – Nautilus (Kahvi)
09. ENV(itre) – Portrait Of The Daily Sin (Crazy Language)
10. Sleepy Town Manufacture – Latatoo (Monotonik)
11. Myrakaru – Süüskuu (Sutemos)
12. Esem – Instlr (Kahvi)
13. Sabi – Matmilk (Kahvi)
14. Secede – Seafold (Monotonik)
15. Mv – Progress (Camomille)
16. Lackluster – Bothersome (Mother Mix) (Monotonik)
17. Nicklas ‘Nifflas’ Nygren – Her Former Nightmare (Ronin Collective)
18. Sense – I’m Sorry (Sutemos)
19. Ruxpin – Your Body Smells of Cinamon (Sutemos)

Atsisiųsk