Grad_U - Spectral Decay (dumblys001)

Spectral DecayPagaliau pasaulio šviesą išvydo ir dubtechno muzikos mylėtojų ausis pasiekė ilgai lauktas lietuviško leiblo Dumblys lietuviškas leidinys – Grad_U albumas Spectral Decay. Apie jį buvo kalbama jau prieš kelis mėnesius, tačiau dėl užtrukusio masteringo albumas buvo išleistas birželio 21 dieną. 2010-ieji Grad_U yra žiauriai produktyvūs – tai ne pirmas ir ne paskutinis darbas šiais metais. Beje, sveikinu sukūrus šeimą!

Spectral Decay – 9 dubtechno kompozicijos, iš jų dviejų kūrinių variacijos kitų atlikėjų rankomis – Dominique Jacquinet ir nesenai Lietuvoje grojusio Ohrwert. Pats albumas primena senus gerus Chain Reaction laikus, kuomet tokius garsus galėdavai išgirsti Vainqueur, Fluxion muzikoje, taip pat ir vėlesnę Deepchord kūrybą. Šiaip ar taip, Grad_U puikiai apgynė lietuviško dubtechno vardą ir jau žinau ką šią vasarą klausysiu nonstop.

Dar kalbant apie dubtechno muziką Lietuvoje pasigirsiu, kad begooglindamas naujų šio stiliaus relyzų viename forume aptikau internauto žodžius, kad jis su šia muzika susipažino būtent per mano rašliavą. Į tai galiu pasakyti, kad tiesiog malonu kažkam padėti atrasti ir pamilti iš pirmo žvilgsnio atrodytų visiškai šaltą ir sintetinį skambesį, tačiau giliai savyje sutelkiantį visą mus supančią organiką bei sugebantį atjungti smegenis nuo cementinės kasdienybės. Artimiausiu metu tikėkis daugiau įrašų dubtechno tematika.

10/10 – privalai atsisiųsti