Mano Audio Sistema #2

Onkyo ND S1 IPod DockAntra mano rašliavos apie namuose stovinčią audiosistemą dalis bus šiek tiek trumpesnė ir gali pasirodyti, kad reklaminio pobūdžio, nes aprašysiu tik vieną konkretų ONKYO gaminį. Iš dalies ir pats jaučiu pareigą taip pasielgti, nes tą aparatą iš ONKYO gavau kaip ir už dyką. Digital Media Transport – taip vadinasi iš išorės į iPod dock‘ą panašus įrenginys ONKYO ND-S1. Būti dock’u yra tik viena iš jo funkcijų, kita – tarnauti kaip USB – S/P DIF keitiklis, t.y. juo galima paduoti garso signalą iš kompiuterio per USB ir tas signalas iš įrenginio gali būti išvedamas per skaitmeninius išėjimus (COAX arba TOSLINK).

Man šiuo metu ND-S1 yra tik kaip iPod dock’as, nes keitiklis nereikalingas (būtų reikalingas, jei kompe nebūtų skaitmeninių išėjimų). Patys ONKYO deklaruoja, kad šis mažylis labai puikiai susikalba su stereo stiprintuvu A-5VL – iš tikrųjų taip ir yra, o priežastis ta pati, dėl kurios aš ir pasirinkau tą stiprintuvą – dėka integruoto DAC (skaitmeninio analoginio keitiklio) nereikia prie ND-S1 nieko papildomo jungti, dingsta poreikis dar vienai dėžutei – išoriniam DAC. Ką ND-S1 turi iš galinės pusės:

Onkyo Nds1 B

Pirmasis išėjimas skirtas bendram nuotoliniam ONKYO įrenginių valdymui (RI). Kaip ir daugelis gamintojų, taip ir šis suteikia galimybę valdyti visus aparatus su vienu nuotolinio valdymo pulteliu. Išbandžiau su stiprintuvo pulteliu – viskas veikia. Aišku, prie ND-S1 yra pridėtas ir atskiras pultelis, kurio visiškai pakanka išjungti aparatėlį. Toliau du skaitmeniniai išėjimai – TOSLINK ir COAX. Mano sistemoje šis aparatas pajungtas per TOSLINK, nes COAX jau buvo užimtas. Naudojau ONKYO pridėtą laidelį, tokį plonytį ir trumpą, bet turiu nuomonę, kad skaitmeniniam signalui nesvarbu laido storis (fizikai, pataisykit jei klystu). Toliau – USB jungtis, skirta dviem veiksmams: iPod sinchronizavimui su iTunes bei muzikos klausymui iš kompiuterio (jei įrenginys naudojamas kaip USB – S/P DIF keitiklis). Paskutinis lizdas skirtas įrenginio maitinimui.
Onkyo ND S1
Visas įrenginio korpusas pagamintas iš plastiko, išskyrus patį priekį (ten kur kompanijos logotipas) – jis iš aliuminio. Galbūt, jei viskas būtų iš metalo, tuomet aparatas rankoje jaustųsi solidžiau, bet kadangi jo vieta lentynoje, tai aš nekreipiu į tai dėmesio. Po logotipu įmontuotas distancinio valdymo sensorius. Visas kitas valdymas išdėliotas viršuje – įjungimo/išjungimo mygtukas ir trys mygtukai skirti grojimui iš iPod, PC bei sinchronizavimui su iTunes. Vieta, skirta iPod’ui uždengiama slenkančiu dangteliu. Dar vienas smagus dalykas – gali naudoti savo iPod’ui skirtą dock’o jungties įdėklą, kuris būna parduodamas kartu su iPod’u.

Tiek apie visokius aparatus – iš jų nebus maksimalios naudos, jei muzika nebus maksimaliai kokybiška. Aišku, galima klausytis kokybiškai suspaustų MP3 kūrinių, tačiau galima klausyti ir nesuspaustos (ar suspaustos nepraradus kokybės) lossless muzikos. Vienas iš populiariausių formatų – FLAC. Mano žiniomis (vėlgi, pataisykit jei klystu), iPod grotuvai nedraugauja su FLAC formatu. Tai ką daryti, jei nori, kad ND-S1 atstotų CD grotuvą ir galėtum klausytis daugiau nei vieną CD neatidarinėjant grotuvo stalčiuko? Atsakymas paprastas – konvertuoti turimus FLAC failus, kompaktinius diskus į ALAC formatą (Apple sukurtas lossless muzikos formatas) ir turėti vietos tiem failams susidėti. Vietos jie užima ir net šiek tiek daugiau nei FLAC, bet po konvertavimo pastarasis tampa kaip ir nebereikalingas, nes jei klausai muzikos per Foobar2000 grotuvą, tai jis puikiai susidoroja ir su ALAC formatu (įdiegus papildomą įskiepį). Kadangi ND-S1 turiu gan nesenai – kol kas esu bandymų lygyje ir manau kitame įraše papasakosiu, kaip konvertuoti FLAC į ALAC naudojant tik Foobar2000 grotuvą.

Gali kilti dar vienas klausimas – kam kišti į iPod’ą lossless muziką, jei jis pats turi integruotą skaitmeninį/analoginį keitiklį (DAC) ir muzikos skambesys yra pakeičiamas dar prieš jai pasiekiant grotuvo išėjimus? Atsakymas paprastas – ND-S1 yra vienas iš nedaugelio transportų rinkoje, kuris sugeba apeiti  iPod’e integruotą DAC ir pasiima jokių keitiklių nepaliestą muziką. Viena sąlyga: grotuve turi būti išjungtas ekvalaizeris, nes iPod’e jis suveikia dar prieš muzikai pasiekiant keitiklį.

Šiuo metu ND-S1 media transportą naudoju pagrinde tik naktim, nes man, daug metų muziką klausančiam per kompiuterį, naktį nebegirdėti jokių aušintuvų ir kitų ūžiančių detalių yra kažkas nuostabaus. Šis aparatas tuom ir ypatingas, nes jame nėra jokių judančių detalių, vadinasi rezultate girdi tik tyrą ir be jokių trukdžių skambančią muziką.

Pirma dalis: Mano Audio Sistema #1