awxpodcast #12

awxpodcast #12Atėjo laikas naujai laidai – šį kartą laužytų, o vietom melancholiškai sunkių ritmų ir gilių virpesių pilna valanda. Idėja visą laidą paskirti dubstep, bass, breaks ir panašių ritmų muzikai kilo senai, vos tik atradau kelis nuostabius nemokamus kūrinius. Per tą laiką jų atsirado dar daugiau ir taip susikaupė daugiau nei valanda muzikos, iš kurios atrinkau pačius pačiausius. Netleiblų, kurie specializuojasi būtent šiuose stiliuose nėra daug, bet pakankamai gerų atlikėjų yra sudalyvavę įvairiuose rinkiniuose, todėl nebuvo didelė problema išsirinkti tai, kas tinka šiai temai.

Iš pradžių apie lietuvių darbus: S13 aka Justinas Mikulskis savo Yourself EP išleido pernai, bet iki šiol buvo pas mane užmarinuotas būtent šiai laidai. Liaudyje S13 vadinamas lietuviškos laužytų ritmų bei eksperimentinės muzikos ateitis, nors čia galima įsitikinti, kad jis jau dabartis. Beje, naujas jo darbas pasirodys kito šioje kompiliacijoje sudalyvavusio, teisingiau būtų sakyti etatinio dalyvio IJO įkurtoje leidybinėje kompanijoje Blikmuzik. Toliau dar vieno talentingo lietuvaičio Eleven Tigers projekto 111 kūrinys Sounds Of Light, kuris oficialiai buvo išleistas prieš kelias dienas. Na ir ketvirtasis lietuviškas darbas – Miesto Muzika kompanijos išleistas Format None (Linas Maknys) kūrinys Night.

Kalbant apie likusius atlikėjus, labai patiko Zardonic netleible leidžiamos drum’n’bass kompiliacijos, todėl pirmą kūrinį pasiskolinau būtent iš ten. Jau nebeegzistuojančio, tačiau vienu iš netleiblų veteranu vadinamo Kikapu relyzas, kurio autorius Mikė Šūduotukas arba tiesiog Winnie The Shit. Net keturios kompozicijos iš dubstep’inio netleiblo Echodub. 2007 metais Camomille netleible išleistas Sense kūrinys Orange Power parodo visiškai kitokį australo muzikos veidą – čia vietoj įprastų melodingų IDM ritmų išgirsti 10 min trukmės gilaus boso kupiną dubstep kompoziciją, kurią jis šiais metais perleido FLAC formatu (tiesa, už $). Dar verta paminėti (tiksliau būtina) atlikėjo iš Belfasto – Kaiori Breathe – kompoziciją They Shall Mount Up With Wings As Eagles. Nuostabaus atmosferinio dubstep’o pavyzdys ir dar dalinamas nemokamai. Kaiori Breathe apskritai nusprendė visą savo muziką dalinti nemokamai, o už tai prašo tik platinti informaciją apie jo kūrybą. Na man tikrai negaila tai daryti ir manau išbursiu net atskirą įrašą.

Viskas. Klausyk į sveikatą, gal tai bus visai tinkamas skambesys šiom ūkanotom pavasario dienom, ypač kai liūdni dalykai pasaulyje vyksta.

Tracklist:

01. 5-Foot Nothing – Broken English (For Kelly) (Zardonic)
02. S13 – Earth Ul (Secret Thirteen Music)
03. Winnie The Shit – Sink In (Kikapu)
04. Jock The Lock & Sonority – Walk With Me (Original Mix) (Melodica)
05. Moonchild – The Glass Lake (Echodub)
06. Delete & Eugene Kush – Дереализация (Liminal Recs)
07. IJO – Minkin Rown (Envizagae)
08. Lojik – White Room (Echodub)
09. Simple – Near (Two Circles)
10. Box Mouse – 5:37 Outside The Station (Echodub)
11. Kerogen – Hope (Echodub)
12. Kaiori Breathe – They Shall Mount Up With Wings As Eagles (Dank ‘N’ Dirty Dubz)
13. 111 – Sounds Of Light (selfreleased)
14. Sense – Orange Power (Camomille)
15. Format None – Night (Miesto Muzika)

Atsisiųsk