Selffish - Ena (thn055) - special for Tundra 2009

SelffishVakar Dinos blog’e perskaičiau įrašą apie gatvės muzikantą DubFX, grojantį dubstep, o tam reikalui naudojanti tik savo balsą ir semplerį. Plačiau apie tai svečiuose pas Diną. Kodėl aš apie tai rašau? Pagalvojau, kad ir man nereik miegot bei pristatyti vieną Tundroje grosiantį atlikėją. Apie pačią Tundrą 2009 neberašysiu, yra atskiras jų puslapis, ten ir visa  reikalinga info. Na gal tik apie datas ir vietą – Tundra 2009 vyks liepos 3 – 6 dienomis, Zarasų rajone, Dūburio ežere esančiame Astravos pusiasalyje.

O aš pristatau mūsų kaimyną iš Rygos – Adrew Eigus aka Sellfish. Festivalyje jis gros chillout scenoje, o tai visai suprantama, nes pastaraisiais metais Selffish nuo minimal/ambient techno muzikos perėjo prie ambientinių field recordings skambesių, kuriais pagardina savo kūrybą. Andrew gimė 1973 metais, Selffish projektą sukūrė 2002 – tais pačiais metais išleido ir pirmą savo CD – Blue Planet Chill. Vėliau albumas du kartus buvo perleistas skirtinguose leibluose. 2003 ir 2004 metais viename iš didžiausių tuo metu netleiblų Thinner pasirodė mini albumas Enas EP ir jo remiksų rinkinys bei pilnas albumas Ena. Abu šie darbai buvo sutikti itin palankiai ir iki šiol skamba nuostabiai.

Tuo pačiu metu Adrew sudalyvavo daugybėje rinkinių, išleistų netleibluose Thinner, Subsource, Realaudio, Stadtgruen, taip pat specialiai festivaliui Elektronik Baltikum paruoštoje kompeliacijoje tuo pačiu pavadinimu (kartu su lietuviais FusedMarc, Dublicate ir Few Nolder). Per visus metus keitėsi Selffish kuriamos muzikos koncepcija – nuo ganėtinai smagius ritmus turinčių minimal/ambient techno ar techouse kompozicijų iki šių dienų, kuomet Adrew labiau susikoncentravo ties ramiais, eksperimentiniais bei ambientiniais garsais. Šiandien Selffish muzika yra tarsi iš kelių sluoksnių – kompiuteriu generuoti rimtai ir semplai bei gyvai įrašyti field recordings garsai, žmogaus balsas ar net akustiniai instrumentai. Suvedus tai į visumą gaunamas švelnus, ramus, melodingas technologijos ir gamtos derinys, paliečiantis klausytojo sąmonę iki pat gelmių ir užhipnotizuojantis taip, kad nebesinori sulaukti jo pabaigos.

Siūlau atsisiųsti Thinner netleible išleistą albumą Ena, taip pat porą kompozicijų – 2007 metais sukurtą Farewell ir naujausią, šiais metais sukurtą Not Until After.