VA - Intelligent Toys 5 (sutemos023)

It5Lietuviškos Sutemos, nors ir lėtais tempais, tačiau sukasi ir galiausiai prisuka kažką, ką galima apibūdinti dviem žodžiais – beprotiškai fantastiška. Jes, kalbu apie naują rinkinį iš Intelligent Toys serijos. Tai jau penktas serijos elementas ir tikiuosi nepaskutinis, nors niekas, net ir pats Sutemų kolektyvas to nežino.

Trumpai nuo savęs apie kompiliaciją: kaip tik baigiau žmoniškai perklausyti ankstesnę IT dalį ir pačiu laiku pasirodė penktoji. Šiuo metu klausausi antrojo disko, kuris pasirodė piktesnis už pirmą. Rinkinį sudaro 38 kūriniai ir tikrai šioje gausybėje rasi tai, kas patinka – IDM, experimental, dubtechno, ambient muzikos (man kol kas viskas be išimčių, o ypač įvadinis Vladislavo Delay ir AGF šeimos vaisius). Viskas klausosi tiesiog puikiai, artwork’ai nuostabūs, būtų didesnės rezoliucijos – nusėstų ant mano desktopo. Toliau, ką pačios Sutemos kalba apie IT5:

Jau po antrosios Intelligent Toys dalies mes sau pasakėme, kad tai paskutinis šios serijos leidinys. Tiesiog atrodo, jog nepajėgsim peršokti savo pačių iškeltos kartelės. O po to sekė trečia dalis. Vėliau ir ketvirta. Ir kiekvieną kartą manėme tą patį. Tiesa, ne visi jie buvo geresni už praėjusius (kai kam pirmoji dalis ir iki šiol geriausia).

Tad nieko nuostabaus, kad ir šį kartą mums atrodo, jog geresnio rinkinio surinkti neįmanoma. Bet ir dabar nežinome, ar bus šeštoji dalis. Dėl tos pačios priežasties. Šį kartą paruošėme jums net tris valandas truksiančios skirtingos muzikos. Kaip ir visada, siūlome tiesiog atsisiųsti mūsų „protinguosius žaislus“ ir išsirinkti tuos, kurie geriausiai atitinka jūsų skonį, nuotaiką ar net orą už jūsų lango.

Taip jau yra, kad daugelis atlikėjų, žurnalistų bei patys klausytojai nesupranta, kaip Sutemoms pavyksta prisivilioti tiek daug žinomų elektroninės muzikos kūrėjų ir visa tai dar išleisti visiškai nemokamai. Į Intelligent Toys 5 patekę 39 kūriniai buvo atrinkti iš daugiau nei 100 kompozicijų. Juokaujame, kad iš nepatekusių kūrinių išeitų dar keli ne ką blogesni leidiniai.

Šį kartą rinkinyje vėl bus apstu vienas už kitą garsesnių elektroninės muzikos kūrėjų, kurie visai nedirba su nemokamai muziką platinančiomis įrašų kompanijomis, o savos muzikos dalinimas už dyką iki šiol jiems buvo nepažįstamas.

Šioje dalyje išgirsite garsią Vokietijos eksperimentatorę AGF, kuri neseniai prodiusavo naujausią Ellen Allien albumą Sool. Taip pat ir festivaliuose koncertuojantis bei reklamose skambantis 3 labai populiarius albumus išleidęs vokietis Ulrich Schnauss. Šiandien jau puikiai pažįstami lietuviai Leon Somov, Few Nolder ir IJO.

Ne ką mažiau žinomi – dub, techno muzikos žvaigždutė iš Islandijos Yagya ir išprotėję broliai iš Olandijos Funckarma, po skirtingais 7 pseudonimais išleidę per 10 diskų, bei bene garsiausias Suomijos elektroninės muzikos atstovas Vladislav Delay.

Dar viena staigmena – su rinkiniu ir Lietuvos menininkų art galerija galėsite atsisiųsti ir Sutemose jau išleisto Sleepy Town Manufacture kūrinio O Nei animacinį vaizdo klipą. Jį sukūrė no_joy, kurios darbai jau senai tapo neatsiejama mūsų leidinių dalimi. Viską nupiešti ranka ir suanimuoti truko daugiau nei 3 mėnesius.

Sprogdinam penktąją bombą!

Atsisiųsk visas 3 valandas nuostabios elektroninės muzikos!