Vaizdai muzikoje

Šiandien visiškai atsitiktinai teko apsilankyti gan įdomiame puslapyje, kur jo autorius pasakoja, kaip su tam tikra programine įranga iš elektroninės muzikos atlikėjų kelių kūrinių išgavo gana aiškius vaizdus. Tiksliau tie vaizdai būna dirbtinai įkelti į kūrinį, o jie tampa matomi žiūrint kompozicijos spektrogramą. Autorius taip pat padarė atradimą, kad įmanoma lengvai atpažinti tokius kūrinius. Puslapyje yra kelios nuorodos į programas, kuriomis galima peržiūrėti audio dokumento spektrogramą ir taip pamatyti, kas jame užkoduota.

Aphex
Aphex Twin kūrinio su labai mandru pavadinimu (2-as kūrinys iš Windowlicker singlo) spektrograma, kurioje paties Aphex’o veidas su jo patentuota šypsena.

Plaid
Plaid kūrinio 3 Recurring spektrograma, kurioje matosi tokia pati simbolių seka, kaip ir ant vieno Plaid albumo viršelio – Not For Threes.

Venetian Snares Look
Venetian Snares kūrinio Look iš albumo Songs About My Cats spektrograma. Pastebėjau, kad tokie kūriniai turi užuominas pavadinimuose, namuose dar pasiklausysiu, kas ten per specifinis skambesys. Gal turite daugiau pavyzdžių?