awxpodcast #10

awxpodcast #102011-ieji prasidėjo labai muzikaliai – puikūs švieži leidiniai, kuriuos jau esu aprašęs, kolegų Night Music išleista kompiliacija ir dar krūva rinkinių bei albumų, kuriuos norėčiau aprašyti ir bandysiu tai padaryti artimiausiu metu. Tačiau šiandien ne to čia susirinkau. Šiandien tokia maža proga, kurią reikia savotiškai atšvęsti – jubiliejinė, 10-oji awxpodcast laida. Iškilmingos kalbos apie tai, kad pradėjęs daryti šį reikalą negalvojau ištempti iki tiek – nebus. O iškilmingos kalbos pabaigoje dažniausiai einanti padėka bus – ačiū visiems, kas siuntėsi šiuos nemokamos muzikos rinkinius! Smagu, kad kai kam tai buvo kažkokie nauji atradimai, kai kam tai tiesiog fonas darbui, kai kam pradžia tolesniems ieškojimams, kai kam tiesiog nuoširdžiai surinktos kompiliacijos. Man visas šitas reikalas yra grynas malonumas – žiauriai faina yra kapstytis visoje mano netleiblų bibliotekoje ir ieškoti sliekų, paskui kelias valandas išrinkti pačius pačiausius ir galiausiai suvedinėti į visumą. Visada šalia yra kritikė, kuri nesicackindama pasako, kas yra blogai ir kas yra gerai, už ką jai irgi dėkoju. Ir dar viena padėka skirta visai netaudio bendruomenei – be jos nebūtų ir šio puslapio. Na, gal ir būtų, bet rašyčiau dar rečiau ir vien tik apie serialus :)

Apie #10 – tai vien tik dub/deep/ambient/experimental techno skirta laida. jei skaičiuoti su įžangine kompozicija, tai iš viso surinkta 30 kūrinių, bendra trukmė 3 valandos su keliomis kapeikomis. Toliau pasižadu vėl važiuoti tik su valandos trukmės laidomis, nes laiko visgi tai atima. Buvo nuomonių, kad su tokia trukme sunku išlaikyti klausytoją ar viską sudėlioti gražiai į vieną ilgą pasakojimą. Buvo nuomonių, kad 3 valandos yra pats tas tokiai muzikai. Aš pats manau, kad tiek ambient, tiek dubtechno muzikai tinka ilgesni rinkiniai vien dėl atskirų kūrinių trukmės, kuri dažniausiai būna apie 8 min ir daugiau – per valandą nelabai ką teišgirsi. Šiaip nuotaikų kaita dešimtoje laidoje yra, nes stengiausi surinkti ne vien tokį patį ritmą turinčius kūrinius. Viską galima suskaidyti į dvi dalis – pirmoji pasibaigtų ties mon0 kūriniu Dreaming, o antroji prasidėtų nuo SraunusSki.

Apie atlikėjus – stengiausi surinkti kuo daugiau jau kurį laiką mažoje, bet jaukioje dubtechno kompanijoje besisukančių žinomų vardų. Monolake, vieną kūrinį paskolinęs Sutemoms, kaimynas Selffish, sužavėjęs mane savo muzika dar tuomet, kai tik atradinėjau netleiblus, Quantec, Rod Modell, Lietuvoje jau spėjęs pagroti Ohrwert, prieš kelias savaites puikius darbus išleidę Glander ir Zzzzra. Beje, Lietuvoje turime irgi solidžią šią muziką atsovaujančią kompaniją – Sraunus, Grad_U, Giriu Dvasios, Moonwalker. Šį kartą nenorėjau laidos pabaigti lėtindamas tempą (tai padariau tiesiog per patį vidurį), todėl į pabaigą viskas tik įgauna pagreitį, o viską užraukti labai tiko Lietuvos techno scenos idėjinio vado ir mano kraštiečio Pagalve ~130bpm kompozicija Little Storm. Sorry IJO, neradau pas tave tinkamo kūrinio šitam reikalui.

Tiems, kam bus kančios viską klausytis nuo…iki, kaip visada įdedu .cue failiuką ir galėsi kūrinius perjunginėti vienu paspaudimu.

Tracklist:

01. Scott Sherk – At The Glacier (Icelandic Air, Wandering Ear)
02. Monolake – Bicom (Sutemos Live EP, Sutemos)
03. Selffish – Endless Fall (Janus, Stadtgruen)
04. Glander – Variation A1 (Variations, Yuki Yaki)
05. Gradient – We Are The Sound Forms (Deeplimit: Two years Deep, Deeplimit)
06. Outring – Side 1 (4 Sides, Deepindub)
07. P. Laoss – Triplandenia Pt. 2 (Triplandenia EP, Loud And Clear)
08. Waveform – Stalker (Borders EP, Electronica)
09. Quantec – Hidden Places (The Sound Of Nature, Cold Tear)
10. Rod Modell – Harmonics Of Ether (Flow.ers, Sutemos)
11. Ohrwert – Shine (Shine / Dark Light, Infraklang)
12. Axs – Extraneous (The Sound Of Nature 2, Cold Tear)
13. Lo – Sunrise on Stone Cape (Ocralab Remix) (Ten Years One Night, Sound Source)
14. Inanitas – Spectral Noise (Another Spheres, Silent Season)
15. Ocralab – Alea (Alea EP, Schall)
16. Zzzzra – Improvisation En Sieste Mineure (Lassitudes, Sublime Porte)
17. mon0 – Dreaming (Sensaura, Silent Season)
18. Sraunus – Ski (Dubai EP, Insectorama)
19. Martin Schulte – Expectation Of A Meeting (Re-Fragment, Fragment/FUSElab )
20. Siprut – Bridge to Macrocosmos (Bridge to Macrocosmos, Qunabu)
21. Giriu Dvasios – Pavasari Sugris (Sraunus Remix) (Metai, Cold Tear)
22. Roman Slavka – One (Various Compilation 02, Load And Clear)
23. Optic_ – 003 (Thoughts & Loops EP, Load And Clear)
24. Moonwalker – Strangers (Trip, Cold Tear)
25. Paraphonic – Kamchatka (Ocralab Remix) (Reformations EP, Load And Clear)
26. Grad_U – Spectral Decay 2 (Spectral Decay, Dumblys)
27. Mr. Cloudy – Polus (Cismarine, Cism)
28. Sraunus – Festa (Grad_U Reconstruction) (Out Of The City, Dumblys)
29. Mr. Bizz – Dark Moon (Havantepe’s Low Gravity Mix) (Space 2999, Sublime Porte)
30. Pagalve – Little Storm (Extinct, Knobs)

Atsisiųsk