awxpodcast #13 J-Edition

awxpodcast #13 J-EditionTavo dėmesiui ypatinga tryliktoji laida. Ypatinga ji dėl kelių priežasčių: sąraše nėra nei vieno lietuvio atlikėjo, sąraše atlikėjai paimti tik iš Japoniškų netleiblų, taip jau atsitiko, kad tuo metu, kai gimė tokia idėja ir pradėjau ieškotis muzikos neatrastoje scenoje, Japoniją užgriuvo stichinės nelaimės, viršeliui panaudota ne mano paties nuotrauka ir t.t.

Dabar šiek tiek istorijos. Buvo kelios laidos paskirtos tam tikriems stiliams, viena netleiblui, toliau turėjau mintį visą muziką surinkti iš kokios nors šalies, kuri man asmeniškai būtų egzotika arba kurios netaudio sceną pažįstu tik iš kelių netleiblų. Pirma tokia šalimi pasirinkau Japoniją. Jos muzikinė scena plačiai žinoma visame pasaulyje ir atstovauja beveik visus muzikinius stilius. Tačiau nieko nežinojau, kas vyksta mažesnėje netleiblų erdvėje (iš viso šios laidos tracklist’o iki šiol muziką siunčiausi pagrinde iš Bumpfoot netleiblo). Taigi, pasitelkęs į pagalbą vieną Japonijos netaudio scenos blogerių nutariau pasižvalgyti, nes nedavė ramybės mintis, jog ten turi būti kažkas įdomaus. Ir buvo…

Muzikos atsirinkau tiek daug, kad būtų užtekę dar kokiom trim laidom ir tai buvo mano nuomone tik patys patys geriausi kūriniai. Pamėginau surinkti kuo įvairesnės stilistikos muzikos, kuria pamėginčiau parodyti kuo platesnį tos egzotiškos netaudio scenos veidą. Taigi, čia bus ir future garage, ir IDM, ir ambient‘o, ir house, visko daug su J- raidele, kuria išreiškiamas japoniškos muzikos individualumas. Nesigilinant į stilius ir sąvokas, galiu pasakyti, kad šioje laidoje rasi įvairios nuotaikos muzikos – pajusi tiek anime įtaką, tiek japonams būdingą ryšį su gamta, pamatysi koks gali būti linksmas ir spalvotas gyvenimas šalyje, kur teka saulė. Nepalikau nuošalėje ir cyberpunk’o nuotaikų. Vienu ar kitu atveju, smagu buvo rinkti visą kompiliaciją, nes kaskartą atrasti kažką nauja yra žiauriai malonus jausmas. Manau, kad daugeliui, kas klausysis šios laidos, joje esanti muzika bus vien tik malonus atradimas.

Kalbant apie tai, ką radau šiuose keliuose japoniškuose netleibluose – dėl man nežinomų priežasčių labai populiarus muzikos stilius yra visoks -core (breakcore, nerdcore, drillcore ir pan.), 8bit garsai, daug triukšmo ir visokių kitokių ekstremalių dalykėlių. O bet tačiau, tarp visos masės tų aštrių garsų, slepiasi ir tokie, nuo kurių nenukrenta ausys. Čia surinkti atlikėjai ne visi yra iš Japonijos, tačiau muzika išleista būtent ten ir ji turi kažkokį specialų prieskonį. Dar vienas dalykas, kurį pastebėjau, tai tų pačių atlikėjų vardai skirtinguose leidyklose – labai daug ir skirtingos muzikos leidžia Go-qualia, Limited Toss ir dar keli personažai. Fugenn & The White Elephants vieną leidinį pristačiau šį mėnesį. Kelis ambientinius su gamtos garsais persipynusius kūrinius pasilikau laidai, kuri bus skirta ambient’ui.

Dar viena svarbus dalykas – viršelis. Norėjau, kad jis būtų toks, kuris atsipindėtų tiek japonų tautos ilgaamžiškumą, tiek nepalaužiamą stiprybę gyvenant pasaulio pakraštyje. Panaudojau vieno iš garsiausių japonų fotografų, stereoskopijos karaliumi tituluojamo Nobukuni Enami arba T. Enami nuotrauką, darytą 19 ir 20 amžių sandūroje. Jo nuotraukas, publikuotas puslapyje T-Enami.org nekomerciniais tikslais galima naudoti nemokamai, kadangi sutapo su mano puslapio idėja, tai nusprendžiau pasinaudoti Japonijos simbolio, Fuji kalno nuotrauka. Kol kas mano japonų kalbos žinios apsiriboja keliais žodžiais, todėl teko prašyt pagalbos išverčiant teksto eilutę, esančią virš pavadinimo – čia padėka keliauja Miyashita Yoshiro aka IsoLation, kurio viena kompozicija buvo įtraukta į kolegų Nightmusic kompiliaciją Light Fields.

UPDATE:
For all bloggers, twitters and music creators from Japan – big thanks for supporting this issue of awxpodcast!!! I really appreciate this! ありがとう!!!

Tracklist:

01. Submerse – Kashoku (Maltine Records)
02. Limited Toss – K-DUB SHINE ON! (Altema Records)
03. Go-qualia – Quiet (The Day The World Stood Still-mix) (Bunkai-kei)
04. Fugenn & The White Elephants – Mukougawa (Fugenn & The White Elephants Remix) (Mizukage)
05. tuaiki – Short Duration – Original by elF (Ceramic)
06. Adustam – Galapagos (Sayonara Records)
07. Yoshino Yoshikawa – T.W.S. (Yoshino Yoshikawa Remix) (Maltine Records)
08. Ginger Does’em All – Everything (Maltine Records)
09. Ke No Obake – Onken House (Original) (Vol 4 Records)
10. Metronicha – Lifting Skirts Jazz (Toaru Records)
11. Dorian – Edit From The Star (Maltine Records)
12. Go-qualia – 分解系少女 (Bunkai-kei)
13. Postom – かたち (Katachi) (Bumpfoot)
14. Honda Hideyuki – ドキドキ時間 (Altema Records)
15. Shalma– – Escape Or Escape (-N)
16. The Pegues Project – The Atonement Part 1 (Mizukage)
17. Trorez – 3mm (Bunkai-kei)
18. Kazuhiro Abo – That’S The Way Love Is (Kazuhiro Abo’s Water Cradle Mix) (Vol 4 Records)
19. Xasso – Kiyama’s Neuroscience Research (Toaru Records)
20. Mitsuyoshi Matsuda – Shasou (Totokoko)

Atsisiųsk