Pernai, balandžio mėn. publikavau vien iš Japonijos netleiblų ir jų atlikėjų surinktą kompiliaciją. Taip jau sutapo, kad ten prieš keliolika dienų buvo įvykęs berods didžiausias jų istorijoje žemės drebėjimas su labai liūdnomis pasekmėmis. Tai buvo tarsi mano savotiškas palaikymas tos tautos, kurios kultūra domiuosi nuo mažens. Kovo mėn. bus praėję metai, kai cunamis nusinešė tūkstančius gyvybių ir sunaikino kelis miestus.
Tuo metu buvau surinkęs gan daug muzikos iš Japonijos netaudio scenos ir parodžiau tik ledkalnio viršūnę. Tiesa, pasigirsiu, sulaukiau didelio susidomėjimo iš tos pačios netaudio scenos, o man tai buvo kartu ir didelis atradimas tokios muzikos, kokios nebuvau girdėjęs. Jų klausantis atrodo, kad kiekvienas semplas persmelktas kažkuom autentišku, būdingu tik Japonijos kultūrai – cikadų svirpimas karštą vasaros dieną, fūrin (風鈴) vėjo varpelių skambėjimas, be proto daug naudojami anime herojų balsai, gamtos garsai ir t.t.
Taigi, liko daug nepanaudotos muzikos, kurią norėjau vėl sudėti į vieną laidą. Iš pradžių buvo trijų valandų trukmės podcast’as, kuris po šiokios tokios atrankos sutrumpėjo iki dviejų. Taip pat nusprendžiau viską padalinti į dvi dalis: pirmojoje daug ritmo ir visokių kitokių pastraksiukų, o antrojoje ambient maišosi su eksperimentiniais garsais, IDM ir glitch’u. Kūrinių sąraše matosi, kad pirmoje dalyje karaliauja Vol. 4 netleiblas. Ten tikrai prileista daug keistenybių (jau anksčiau rašiau, kad jų netaudio scena pamišusi dėl visokios -core muzikos). Taip pat paėmiau Altema Records, Bumpfoot netleiblo darbus. Ramesnėje dalyje valdo Mizukage ir Bunkai-Kei netleiblai. Dar vienas dalykas, kurį pastebėjau naršydamas jų puslapius – dažnai pasitaiko labai neįprasta puslapio struktūra, pvz. atskiram leidiniui sukuriamas mikrotinklalapis ar naudojama Twitter tarnyba. Aišku muzikai tai jokios įtakos nepadaro, gal kiek apsunkina jos paieškas.
Pernai tarp atlikėjų favoritas buvo Go-qualia projektas. Šiemet vėlgi du Go-qualia kūriniai + vienas remiksas. Atradimas buvo projektas Tecra bei japoniško techno su dub elementais kūrėjas Hypnotic Inc.. Dar būtina paminėti vieną iš pagrindinių Japonijos netaudio scenos atstovų, kompozitorių, pianistą ir Mizukage netleiblo šefą Shintaro Aoki. Šiame podcast’e du kūriniai su jo įsikišimu – bendra kompozicija su Allison Chanic ir kitas kūrinys kartu su ganėtinai gerai žinomu IDM pasaulio atstovu kanadiečiu I Am Robot And Proud, kuris dažnai nevengia susieiti su japonų atlikėjai ir pagaminti kažką įdomaus.
Na ir viršelis – vėlgi panaudojau Nobukuni Enami arba T. Enami nuotrauką iš T-Enami.org puslapio. Tai 1907 metais darytos stereoskopinės nuotraukos viena dalis, kurioje įamžintas žvejys, plaukiantis Yamanaka ežeru, o fone Japonijos simbolis – Fuji kalnas (富士山). Beje, T. Enami stereonuotraukos yra kažkas nerealaus, daugiau jų gali rasti jo atminimui skirtame puslapyje.
Atsisiųsk, klausyk online ar dar kaip sugalvosi. Tai bus kiek kitokia muzika, nei klausaisi įprastai (nebent tokios tik ir klausai), su savo nuotaika, su savo istorija ir su savo spalvom.
Part 1 tracklist:
01. Shisotex – Waunbient (Novier Records)
02. Fu_mou – Prelude (Altema)
03. Calla Soiled – Sweet Tear (Y calla K Cut Electro Remix) (Altema)
04. 909state – Ian Pooley Fanclub (Vol. 4 Records)
05. Cocop feat. DJ Newtown – 2005 (Maltine)
06. Casetron – Squawk box (Vol. 4 Records)
07. Tatsu – 5 Hours In Rain (Bumpfoot)
08. DJ Toshio – Reconstruction (Bumpfoot)
09. GEN-ZOP – ユキポラウンジ~クッニャクニャニナリマスゥ~ (Altema)
10. Tecra – 長門レッスン (Vol. 4 Records)
11. Hypnotic Inc. – (Song) (Vol. 4 Records)
12. Hajimeinoue – Bleep of Blue Sky (Mizukage)
13. Nyolfen – South Pole (Bunkai-Kei)
14. Tecra – Braille04 (Vol. 4 Records)
Part 2 tracklist:
01. yakisoba_ohmori – エンディング -夏の夜の夢- (Tsukasa Records)
02. Go-qualia – Ichigo-Ambient-Music Complete (Novier Records)
03. Bed. – Springy Planet (feat. ai@RECO.) (Totokoko)
04. Daisuke Ohnuma – 通学路 (Bunkai-Kei)
05. Himuro Yoshiteru – Bird’s Eye View (Mizukage)
06. I am Robot and Proud + Shintaro Aoki – Two Pianos (Mizukage)
07. Paradrags – Fragmentation (Hz-Records)
08. Fugenn & The White Elephants – Bard (Mizukage)
09. Allison Chanic and Shintaro Aoki – Kami no michi (Mizukage)
10. Go-qualia – ああ (Bunkai-Kei)
11. NYJunkies – 神様がちょっぴり微笑む (Go-qualia 1000 Dreams In Wonderland Mix) (Bunkai-Kei)
12. Calla Soiled – Lost (Altema)
13. Casetron – Slugfest (Vol. 4 Records)
14. Phasma – Corridor (Bunkai-Kei)
15. Sane Masayuki – Mashiko (Bunkai-Kei)